A.Arjmand شنبه 5 اسفند 1396 23:48 نظرات ()
شرکت علوم هوایی Aurora Flight Sciences اخیرا هلیکوپتری ساخته که  به صورت کاملا خودکار و بدون خلبان پرواز می‌کند. این شرکت هلیکوتر قدیمی تر UH-1H Huey را تغییر و امکان پرواز خودکار آن را فراهم کرده است. در نمایش اخیر این هلیکوپتر خودکار، سه ماموریت ارسال بسته‌ای به صورت کامل را بدون خلبان به پایان رساند.

هلیکوپتر Huey با سنسورهای LIDAR و دروبین‌های مختلفی دستکاری شده است که می‌تواند موانع اطراف خود را تشخیص دهد. این هلیکوپتر هم‌چنین می‌تواند محل فرود خود را شناسایی کند و به خوبی به زمین بنشیند. برخلاف دیگر وسیله های نقلیه‌ی هوایی که توسط یک خلبان کنترل می‌شوند، هلیکوپتر ساخته شده توسط شرکت Aurora فقط نیاز به اطلاعات مربوط به مقصد خود، و اجازه‌ی پرواز دارد.


سیستم طراحی شده سپس به صورت خودکار بهترین مسیر را انتخاب می‌کند؛ مسیری که موانعی را در مقابل او قرار ندهد. سیستم ساخته شده روی سایر وسایل نقلیه‌ای هوایی که عمود پرواز هستند، قابلیت نصب شدن دارد و فقط محدود به هلیکوپترها نمی باشد.
شرکت هوایی Aurora متعلق به غول بزرگ این صنعت یعنی «بویینگ» است. این شرکت قرار است با همکاری اوبر، شبکه‌ای از هواپیماهای عمود پرواز را برای اجاره در اختیار افراد قرار دهد.