A.Arjmand یکشنبه 6 اسفند 1396 20:32 نظرات ()
«دارپا» یا «سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته‌ی دفاعی» ایالات متحده (DARPA)، مدت نسبتا طولانی هست که روی پهپادها و مصارف مختلف آن‌ها تحقیق می‌کند و این سازمان تحقیقات نظامی، تا به امروز پهپادهایی ساخته است که برای مثال اینترنت پخش می‌کرده یا اینکه مثل یک گرگ به شکار هدف‌های مختلف می‌روند. درحال حاضر تنها یک مشکل گریبان‌گیر پهپادها است:که چگونه میتوان آن‌ها را از دور و در مناطق مختلف، سالم فرود آورد!

مدت های پیش، سازمان دارپا از پروژه‌ی جدیدی به اسم SideArm رونمایی کرد. قرار است طی این پروژه، به جای اینکه کاری کنند تا پهپاد روی زمین راحت‌تر فرود بیایند، آن‌ها را روی هوا بگیرند. این پروژه‌ی دارپا، توسط شرکت Aurora Flight Sciences اداره می‌شود. دارپا و این شرکت برای ساخت سیستم خود، به مکانیزمی نگاه کرده‌اند که جت‌ها را آرام می‌کند و آن‌ها را روی یک ناو هواپیما بر فرود می‌آورد.
دارپا می‌خواهد تا سیستم SideArm خودش به نقطه‌ای برسد که سیستم پرتاب و دریافت پهپاد، به طور کامل در یک کانتینر جای بگیرد. دارپا می‌خواهد این سیستم از طریق کامیون‌ها، کشتی‌ها، قطار و یا یک هواپیمای C-130 و هلیکوپتر CH-47 قابل حمل باشد!